Jesteś tutaj
Strona główna > Dom > Ultrafiltracja vs odwrócona osmoza

Ultrafiltracja vs odwrócona osmoza

Firma posiadająca stronę internetową pod adresem osmostar.pl oferuje kompendium wiedzy z zakresu filtracji wody przy wykorzystaniu procesu odwróconej osmozy.

Firma na stronie opisuje nie tylko sam proces, ale również podaje szczegółowe informacje na temat budowy osmozy, etapów filtracji itd. Ponadto rozważa plusy i minusy tego procesu. Odwrócona osmoza to jednak nie jedyny sposób filtracji wody. Dla osób nie do końca przekonanych do tego procesu firma proponuje inne rozwiązanie tj. ultrafiltrację.

Zastosowana w ultrafiltracji membrana nieco mniej dokładnie zbiera zanieczyszczenia, za to pozostawia w przefiltrowanej wodzie minerały. Proces ten nie potrzebuje tak wysokiego ciśnienia jak osmoza, ani też nie potrzeba wcześniej magazynować wody. Dokładność ultrafiltracji wynosi od 1 do 10 mikronów.

Julita Werner
Niepoprawna romantyczka, która wciąż szuka rycerza na białym koniu. Moją wielką pasją jest gotowanie, a przyrządzenie polędwicy Wellington czy jagnięciny w sosie grzybowym nie jest żadnym wyzwaniem. Uwielbiam próbować nowych rzeczy i testować przysmaki z kuchni całego świata. Pisaniem zawodowo zajmuję się już 6 lat. Ukończyłam dziennikarstwo oraz filologię angielską.

Dodaj komentarz

Top