Jesteś tutaj
Strona główna > Dom > Hydrofory

Hydrofory

Jak podaje jednak z encyklopedii hydrofory są urządzeniami zapewniającymi stałe ciśnienie wody pobieranej z wodociągu. Hydrofory są zbudowane ze zbiornika ciśnieniowego zwanego też zbiornikiem hydroforowym, jednej lub z większej ilości pomp oraz presostatu.

Ponadto hydrofory zawierają zawory zwrotne oraz odcinające, a także zawór bezpieczeństwa. Ceny hydroforów są bardzo różne, w zależności od ich wielkości, producenta oraz rodzaju. Podstawowe hydrofory można nabyć już w cenie około 150 złotych, jednak hydrofory o znacznie większych gabarytach kosztują ponad dziesięciokrotnie więcej. Najpopularniejsza klasyfikacją samych zbiorników hydroforowych jest ich podział na zbiorniki hydroforowe zwykłe oraz zbiorniki hydroforowe przeponowe.

Julita Werner
Niepoprawna romantyczka, która wciąż szuka rycerza na białym koniu. Moją wielką pasją jest gotowanie, a przyrządzenie polędwicy Wellington czy jagnięciny w sosie grzybowym nie jest żadnym wyzwaniem. Uwielbiam próbować nowych rzeczy i testować przysmaki z kuchni całego świata. Pisaniem zawodowo zajmuję się już 6 lat. Ukończyłam dziennikarstwo oraz filologię angielską.

Dodaj komentarz

Top