Jesteś tutaj
Strona główna > Edukacja > Dlaczego warto wybrać internetowy kurs JavaScript od podstaw?

Dlaczego warto wybrać internetowy kurs JavaScript od podstaw?

Nauka JavaScript przez internet

Kurs JavaScript dla osób początkujących nie zagwarantuje, co prawda, że dostanie się wymarzoną pracę. W rzeczywistości żaden kurs nie daje takiej możliwości. Może jednak pomóc w rozwoju ścieżki zawodowej i sprawić, że znacząco zyska się w oczach obecnego i przyszłego pracodawcy.

JavaScript – ożywczy “duch strony WWW”

Nie bez powodu język programowania JavaScript jest określany tym mianem. Podczas gdy HTML i CSS dają możliwość tworzenia stron i odpowiadają za ich statyczne elementy – JavaScript nadaje im dynamiki, umożliwiając tworzenie np. ruchomych animacji i galerii. Takie zagadnienia nie powinny być obce żadnemu programiście, który chce się rozwijać, niezależnie od tego czy pracuje w zewnętrznej firmie czy jest freelancerem.

Znajomość JavaScript to też możliwość przynależności do społeczności programistów, którzy znajdą ten język. Jest ona na tyle duża, że zawsze można zapytać o poradę, a tematy, poruszane na internetowych forach nie pozostają bez odpowiedzi. Społeczność JavaScriptu tworzy też duże ilość materiałów, poradników i kursów. Są to zarówno darmowe spotkania, jak i płatne szkolenia, dające możliwość rozwijania swojej wiedzy i umiejętności. Tworzone są też biblioteki i narzędzia. Tego typu zalety dotyczą osób, które pracują zawodowo i którym język JavaScript służy nie tylko co codziennego użycia, ale stanowi też wymagany element w aplikacji webowej. W praktyce, więc może on być dodatkiem, jak i stanowić język podstawowy.

Kurs JavaScript od A do Z na Udemy
Udemy jest chyba największą na świecie platformą szkoleniową i większość kursów dostępnych na niej jest w języku angielskim, choć są również szkolenia po polsku, ja akurat kupuję i takie i takie. Na zdjęciu kurs JavaScript od A do Z.

Od czego zacząć naukę JavaScript?

Dla wielu osób programowanie stanowi ciekawą przygodę i sposób na ciekawy i dobrze płatny zawód. Nauka JavaScript stanowi, jednak złożone zagadnienie i obejmuje szeroki zakres wiedzy i umiejętności. Z uwagi na webowe korzenie JavaScript nauka może być łatwiejsza od innych języków programowania i stanowić wstęp do trudniejszych zagadnień. Warto rozpocząć ją od dobrego kursu.

Dlaczego warto uczyć się języka JavaScript z polską platformę Strefa Kursów i zagraniczną Udemy? Wielu programistów wskazuje, że JavaScript to najlepszy język do rozpoczęcia programowania dla osób, które do tej pory niewiele miały z nim do czynienia. Wybierając dobre jakościowo kursy, np. te dostępne na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy, można dostosować poziom nauczania do posiadanej wiedzy. Dzięki temu nawet osoby, które dopiero zaczynają naukę mogą bez problemu zrozumieć treść szkolenia. W przypadku wątpliwości możliwy jest kontakt z autorem. Odpowie on na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. W tym zakresie wybór płatnego kursu, dostępnego na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy jest lepszym rozwiązaniem od np. bezpłatnych kursów na YouTube, gdzie kontakt z autorem jest słaby lub nie ma go wcale.

Strefa Kursów - JavaScript nowoczesne aplikacje klienckie
Na platformie szkoleniowej Strefa Kursów znajdziesz kursy JavaScript zarówno dla początkujących, jak i też nieco bardziej doświadczonych użytkowników, którzy chcą poszerzyć umiejętności programowania w JavaScript

Ucz się JavaScript nawet będąc offline

Co istotne, materiały dostępne w trakcie kursu na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy można pobrać na dysk komputera. Dzięki temu istnieje możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności podłączenia do sieci. Kolejnym atutem jest wysoka jakość nagarnia materiałów szkoleniowych, w tym obrazu i dźwięku, co zapewnia wygodną naukę.

Niektórzy wolą książki. Ja również uczyłem się z książek, ale te czasy minęły. Uważam, że dużo lepszą, wygodną i efektywną formę nauki zapewnia wysokiej jakości kurs JavaScript dostępny online na takich platformach szkoleniowych jak Strefa Kursów czy Udemy.

Andrzej Grochowiak
Pracę w biurze związaną głównie ze statycznymi zadaniami przy komputerze równoważę swoim drugim zawodem, który jest ściśle związany z moją pasją. Wieczorami jestem instruktorem fitness, który pomógł wyrobić dobre nawyki żywieniowe i formę całkiem sporej grupie osób. Co jest najważniejsze? Satysfakcja z pomocy i efektów. Nigdy bym tego na nic nie zamienił!

Dodaj komentarz

Top