Jesteś tutaj
Strona główna > Dom > Czym się różnią zmiękczacze wody?

Czym się różnią zmiękczacze wody?

Rynek oferuje szeroki wybór filtrów do wody. Najbardziej popularne są dzbanki przelewowe stosujące aktywny węgiel eliminujący chlor i wymiennik jonowy zmiękczający wodę. Innym rozwiązaniem mogą być filtry montowane na bateriach lub pod zlewem. Rozwiązanie to wymaga wielu urządzeń i nie zawsze przynosi spodziewane efekty.

Całościowym rozwiązaniem jest centralny zmiękczacz wody montowany na centralnym zaworze przyłączeniowym. Filtry te dają również najlepsze efekty. Ich skuteczność sięga 98%. Po co nam w ogóle filtr? To sprawa twardej wody, którą ma większość gospodarstw domowych. Twarda woda, choć zawiera związki niezbędne dla naszego organizmu, ma również wady. Zawarte w niej w nadmiernej ilości związki magnezu i wapnia powodują nadmierne wysuszenie skóry i konieczność jej systematycznego nawilżania. Jeszcze gorzej reagują na nią nasze pralki, zmywarki, instalacja co. Pod wpływem temperatury na urządzeniach osadza się kamień kotłowy skracając znacznie ich żywotność.

Julita Werner
Niepoprawna romantyczka, która wciąż szuka rycerza na białym koniu. Moją wielką pasją jest gotowanie, a przyrządzenie polędwicy Wellington czy jagnięciny w sosie grzybowym nie jest żadnym wyzwaniem. Uwielbiam próbować nowych rzeczy i testować przysmaki z kuchni całego świata. Pisaniem zawodowo zajmuję się już 6 lat. Ukończyłam dziennikarstwo oraz filologię angielską.

Dodaj komentarz

Top